пластиковые пакеты

У Німеччині планують заборонити одноразові пластикові пакети

Міністерство охорони навколишнього середовища Німеччини підготувало законопроєкт, яким збирається заборонити використовувати одноразові пластикові пакети починаючи з 2020 року. «Переважна більшість німців хочуть цієї заборони», – заявила міністерка довкілля ФРН Свенья Шульце (Svenja Schulze), слова якої наводить DW.

Супермаркетам та іншим роздрібним торговцям буде заборонено пропонувати тонкі пластикові пакети, включно з тими, які біологічно розкладаються або виготовлені із вторинної сировини.

Очікується, що ця заборона набере чинності у першій половині 2020 року. Після її впровадження буде шестимісячний перехідний період для використання запасів вже наявних пластикових пакетів.

У випадку порушення заборони підприємцям загрожує штраф до 100 тисяч євро, зазначає видання Bild. Винятки робитимуть лише для міцних багаторазових сумок і тонких відривних пакетиків для овочів і фруктів. Заборона останніх, на думку авторів законопроєкту, може призвести до того, що продавці запаковуватимуть овочі і фрукти в упаковки, що, своєю чергою, призведе до їхнього псування в ще більших обсягах.

У травні Рада ЄС схвалила директиву, яка передбачає заборону в ЄС деяких одноразових пластикових виробів, для яких існує альтернатива. Документ надає урядам країн-членів ЄС два роки, щоб привести свої національні законодавства у відповідність до нових норм.

За даними Єврокомісії, заборонені новими правилами одноразові вироби становлять 70% відходів, що потрапляють до океанів світу, і загрожуть дикій природі та рибним ресурсам. Щороку близько 1 млн птахів і понад 100 тис морських ссавців на планеті потерпають від травм або гинуть, заплутавшись у пластику чи проковтнувши його.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво