Пластиковая бутылка

У Вірменії розробили «розумний бак» для утилізації пластику

У Вірменії винайшли оригінальний спосіб утилізації пластикових відходів. Він повинен мотивувати людей не засмічувати пакетами довкілля.

Як передає телеканал Мир24, «розумний бак» працює досить просто. Для початку потрібно зареєструватися на сайті, після чого вам видають ваш персональний QR-код. При цьому код можна роздрукувати на папері – дуже зручно для літніх людей. Прикладаєте QR-код до зчитувача. Машина починає обробляти інформацію. Процес займає вісім секунд, після чого машина відкривається – кладемо всередину пляшку і бак закривається.

Кожен грам пластику – це 1 бал на персональну карту. Нараховані бонуси можна обміняти на подарунки. Автор розробки Айк Казарян впевнений, що цей спосіб заохочення зацікавить жителів міста, а пластикових відходів в Єревані стане набагато менше.

«Ми почали з того, що стали забирати пластик з будинків. Громадяни сплачують за це 16 доларів на рік. Утім пускати в будинок готові не всі, тож ми створили такий сміттєвий бак. Нині він в єдиному екземплярі. Але ми плануємо встановити щонайменше 21 бак. Скоро контейнери з’являться по всьому місту», – пообіцяв він.

Планується, що на наступне покоління сміттєвих баків встановлять камери, щоб контролювати якість відходів. Пластик має бути чистим і, головне, ніякого пінопласту.

З 2023 року уряд Вірменії планує повністю заборонити продаж поліетиленових пакетів. Поки що пластик можна викинути в спеціальні контейнери.

Нагадаємо, що раніше у столиці Італії на трьох станціях метро встановили автомати, в яких можна обміняти пластикові пляшки на проїзний квиток. Кожна перероблена пляшка відповідає еквіваленту в п’ять євроцентів, які перераховуються у бали за допомогою мобільних додатків My Cicero і TabNet. Необхідно переробити 30 пляшок, щоб набрати достатню кількість балів для одного квитка.

фото: Unsplash