Последствия климатических изменений

Експерт ООН закликає уряди захистити мільйони людей від «токсичного коктейлю»

Поряд зі зміною клімату і зникненням біорізноманіття існуванню людини загрожує ще одна криза – токсичні речовини. Йдеться про різноманітні шкідливі наслідки використання пластику, пестицидів, хімікати в товарах повсякденного користування, наявність важких металів у продуктах харчування і воді, забруднення повітря тощо.

Спеціальний доповідач ООН з прав людини Баскут Тунджак презентував членам Генасамблеї ООН доповідь, в якій наведено конкретні приклади того, що вплив токсичних речовин являє собою екзистенційну проблему.

«Постійна присутність в нашому житті токсичних речовин і забруднення нашого середовища проживання представляє глобальну загрозу», – заявив експерт ООН. Погіршення репродуктивного здоров’я – лише один із прикладів наслідків щоденного впливу токсичних речовин на людину.

На його думку, токсичні речовини мають величезний вплив на здоров’я планети та її мешканців. При цьому уряди не приділяють належної уваги проблемі, яка «отруює життя» мільйонів людей і якій можна запобігти.

Експерт ООН нагадує, що, навіть за консервативними оцінками, «токсичний коктейль», який ми «споживаємо» протягом усього життя, – це найсерйозніша причина передчасної смерті, хвороб та інвалідності. І дедалі стає все більш очевидним, що так звані «безпечні» рівні токсичного впливу такими не є, а для багатьох людей безпечного рівня взагалі не існує.