Норвежский лосось

У Норвегії вигадали, як виробляти з вуглекислого газу корм для риб

У Норвегії вигадали, як використовувати вуглекислий газ із користю для навколишнього середовища – вироблять корм для рибних ферм. Виходить замкнутий цикл. Кілька років експериментів підтвердили доцільність такої інновації.

«Наш випробувальний центр отримує вуглекислий газ від нафтопереробного заводу і виробляє біомасу з водоростей і Омега-3 на біологічній основі для рибної промисловості. Це стає кормом для риб, а далі – їжею для людей», – розповів журналістам Свен Норвік, директор стартапу CO2Bio.

Зазвичай норвежці вирощують на фермах лосося. Завдяки штучному розведенню він став повсякденною їжею для більшості жителів розвинених країн. Зокрема, у 2018 зріс попит на норвезького лосося на ринках ЄС. Для приросту на один кілограм живої ваги необхідно близько 1,2 кг корму.

Инновационный корм для рыб

Щороку на норвезьких фермах вирощують близько 1,3 млн тонн риби. Наприкад, у листопаді 2018 року Норвегія експортувала 101 000 тонн лосося на суму 6,2 млрд. норвезьких крон. Найбільшими ринками виявилися Польща і Франція.

Утім, на думку місцевих експертів, незабаром для галузі виявиться проблемою брак Омега-3, якої не вистачає для задоволення попиту. Отже,  для забезпечення майбутнього росту норвезької індустрії морепродуктів знадобились альтернативні і сталі джерела Омега-3.

2011 року Nordhordland Handverkog Industriag (NHIL) и Технологічний центр Mongstad підписали лист про намір використання до 30 000 тонн CO 2, що посприяло старту роботи компанії CO2Bio AS.

Мета CO2Bio – розробка нової та прибуткової бізнес-моделі на основі CO 2. Першим етапом є розробка національного пілотного проекту з виробництва багатої на Омега-3 біомаси на основі водоростей. У 2013 році CO2Bio отримала першу нагороду SPIR – премія для комерційних проектів, які здатні позитивно впливати на навколишнє середовище.

Екологічна їжа для риб

У Норвегії вигадали, як із вуглекислого газу робити корм для риб

Опубліковано hromadske.ua Вівторок, 15 січня 2019 р.

Фото: CO2Bio
Відео: hromadske.ua