Ведущие производители потребтоваров создадут платформу Loop для перехода к безотходной упаковке

Шопінг без відходів. P&G, Unilever і TerraCycle створюють глобальну e-commerce платформу

Найбільші виробники споживчих товарів оголосили про старт глобальної онлайн-платформи для продажу товарів в упаковці, тарі, придатній для поповнення, подальшої переробки і вторинного використання. Майданчик отримав назву Loop і розпочне свою роботу цієї весни. Спочатку на північному сході США і Франції, а в 2020 році – в інших країнах.

Ідею створення circular e-commerce platform, яка пропонує «шопінг без відходів», вже підтримали великі корпорації, серед них – Procter & Gamble, Unilever, The Body Shop, Clorox, Grilliance, Burlap & Barrel Single Origin Spices, Nestle, Coca-Cola, PepsiCo, Mondelēz International, Danone, Mars Inc. В цілому майже три десятки компаній  уклали угоду про партнерство з TerraCycle Inc, що спеціалізується на переробці відходів.

Ритейлери Carrefour і Tesco в Європі також беруть участь у цій програмі. До того ж, до ініціативи долучились  United Parcel Service і комапнія Suez SA з переробки відходів.

«Відтепер за допомогою Loop споживачі зможуть відповідально споживати продукти у спеціально розробленій довготривалій або повністю переробній упаковці з таких матеріалів, як сплави металів, скло та спеціально розроблена пластмаса», – розповів генеральний директор TerraCycle Том Закі.

Наприклад, на платформі Loop буде представлено товари брендів Pantene, Tide, Cascade, Oral-B і Crest від P&G. Деякі з них продаватимуться не в пластику, а в упаковці з нержавіючої сталі. Crest запропонує рідину для полоскання рота в скляному флаконі багаторазового використання. Pantene продаватиме шампуні та кондиціонери у пляшках з легкого алюмінію, пральний порошок Tide можна буде купити в новій міцній пляшці з нержавіючої сталі. Загалом на Loop буде представлено одинадцять брендів P&G.

Шампунь и кондиционер Pantene в упаковке из алюминия

 

Unilever також запровадив багаторазові пакувальні інновації для дев’яти своїх брендів, у т.ч. чотири нові формати товарів, які будуть випробувані на Loop. Три бренди – Dove, Degree і Axe –  протестують дезодоранти преміум-класу багаторазового використання. Тобто пропонуватимуть дезодоранти в упаковці, яку можна поповнювати знов і знов. Залежно від використання, товар прослужить у середньому один місяць, а упаковку розраховано на 100 циклів мінімум. Це означає, що кожна упаковка протримається приблизно 8 років.

Дезодоранты Dove, Degree и Axe в новой дозаправляемой упаковке

Усі охочі скористатися новою послугою невдовзі зможуть замовити товари в інтернет-магазині Loop або на веб-сайтах ритейлерів. Товари покупцям доставлятимуть у спеціально розробленій сумці Loop, в яку згодом потрібно складати використані упаковки – сервісна служба Loop забиратиме їх з домівок клієнтів. Також кур’єру можна буде віддати залишки товарів для подальшої переробки.

У TerraCycle Inc. впевнені, що така схема суттєво сприятиме відповідальному споживанню по всьому світу. Фактично вона працюватиме за принципом кругової економіки – без відходів.

Невдовзі Loop також запровадить можливості для збору і переробки інших товарів, таких як бритви, зубні щітки, підгузники та гігієнічні прокладки. Pampers і Always у тестовому режимі забиратимуть використані гігієнічні засоби у споживачів для подальшої переробки з використанням запатентованої технології від Fater, спільним підприємством P&G і Angelini Group.

Ціль 12. Відповідальне споживання

Фото: loopstore.com