остров Корсика во Франции

У морі поблизу Корсики знайшли острів зі сміття

Біля узбережжя французького острова Корсика утворився плавучий «острів» з пластикового сміття довжиною в кілька десятків кілометрів. Про це повідомляє The Local.

Кластер у даний час розташований між Корсикою й італійським островом Ельба. Тонни пластику принесли туди течії в Середземному морі.

«Ризик полягає в тому, що якщо будуть погані метеорологічні умови, наприклад, північно-східний вітер влітку, ми побачимо масове прибуття пластику на корсиканське узбережжя», – сказав Франсуа Галгані з корсиканського відділення французького Інституту морських досліджень.

Через місцеві течії концентрації пластику часто можна знайти в тому ж самому місці, де нині знаходиться «острів». На відміну від гігантських пластикових скупчень, які утворюються в Тихому океані або в Атлантиці, один з районів Корсики є «тимчасовою зоною накопичення», яка може тривати від декількох днів максимум до трьох місяців.

За оцінками екологів, у Світовий океан щороку потрапляє 8 млн тонн пластику, забруднюючи воду і загрожуючи видам, які його поглинають.

Звалища пластикових відходів, що циркулюють у Тихому океані, більші за території Франції, Німеччини та Іспанії разом узяті. І надалі швидко збільшуються.

Нагадаємо, що Євросоюз заборонив одноразовий пластиковий посуд з 2021 року.

Фото: Unsplash