АЗС Shell

У Moody’s оцінили наміри Shell перейти до низьковуглецевого майбутнього

Збільшення інвестицій Shell у низьковуглецеву енергетику, зокрема в альтернативні джерела та біопаливо, може принести нафтогазовій компанії суттєві дивіденди в довгостроковій перспективі. Такої думки дотримуються експерти міжнародного рейтингового агентства Moody’s Investor Service.

Одне з найбільших і найвідоміших рейтингових агентств світу відмічає, що збільшення інвестицій в електромобілі, поновлювальні джерела енергії, біопаливо й екологічно чисті технології – інвестиції в напрямок New Energies загалом – роблять Shell більш привабливою для інвесторів у порівнянні з іншими представниками нафтогазової галузі.

Нагадаємо, раніше стало відомо про плани Shell інвестувати $300 млн у природні екосистеми в рамках стратегії боротьби із глобальними потеплінням. Протягом трьох років, починаючи з 2019 року, Shell прагне скоротити вуглецевий слід на 2-3%.

Утім, інші компанії також намагаються збільшити свої інвестиції в чисту енергетику. Наприклад, транснаціональний нафтогазовий гігант British Petroleum нещодавно оголосив про створення підприємства з виробництва біопалива в Бразилії, а низка провідних компаній галузі – про плани скорочення викидів метану і збільшення інвестицій у технології уловлювання і захоронення вуглецю (англ. – сarbon capture and storage, CCS). Цей процес передбачає відділення СО2 від промислових і енергетичних джерел, транспортування до місця захоронення і довгострокову ізоляцію від атмосфери.

Усе це має сприяти боротьбі з глобальним кліматичним змінам. Проте поки що глобальний рівень викидів парникових газів зростає.

Іноземні інвестори, аналітики як ніколи раніше беруть до уваги екологічні ініціативи й інвестиції компаній, а також звіти за ними. Замовте консультацію і дізнайтеся про глобальні тренди, які визначають майбутнє бізнесу >>>

фото: facebook.com/Shell