Квартал в Копенгагене из переработанных материалов

У Копенгагені звели 20 таунхаусів із вторсировини

Вторинний бетон, викинуті склопакети і паркетні дошки використовувалися при будівництві Upcycle Studios, житлового комплексу в столичному районі Ерестад. Данська архітектурна студія Lendager Group спроектувала 20 таких нових таунхаусів – довгих прямокутних будинків зі скляними фасадами і товстими стінами.

Як повідомляє Dezeen, деревину надав данський виробник Dinesen, який інакше міг би утилізувати матеріал. Водночас вікна залишилися після реновації старих будівель. У цілому використано 850 тонн бетону – він з будівництва копенгагенського метрополітену.

«Щоб вирішити кліматичну кризу, нам необхідно розробляти не тільки сталі, але і регенеруючі рішення», – заявили в Lendager Group, мета якої – просувати кругову економіку через свої архітектурні проекти.

Upcycle Studios – приклад того, як можна використовувати відходи як ресурс і будувати екологічно чисті будинки без поступок у якості, естетиці або вартості.

«Будинки спроектовані так, щоб вони були просторими і сприяли просуванню сталого життя, створювали хороший клімат у приміщенні», – сказала архітектурна студія.

Сади на даху та сонячні батареї сприяють самодостатності будинків, допомагають забезпечити «круговий» спосіб життя в гармонії з будівлею. Автори Upsycle Studios підрахували, що за 50 років експлуатації викиди вуглекислого газу будуть приблизно на 60% менше, ніж у звичайної будівлі.

Деякі приміщення можуть використовуватися як офіси, майстерні або надаватись в оренду для інших потреб.