Грета Тунберг

Грета Тунберг закликає ЄС забути про Brexit і зосередитися на кліматичних змінах

16-річна Грета Тунберг зі Швеції, яка надихнула молодь у всьому світі протистояти кліматичним змінам, виступила в комітеті Європейського парламенту з навколишнього середовища та дорікнула європейським лідерам за те, що вони не вдаються до необхідних дій.

«Наш будинок розвалюється, і наші лідери повинні почати діяти», – сказала дівчина, яку цитує The Guardian.

Грета дорікнула європейських лідерів – вони приділяють більше часу Brexit і вирішенню питань про вихід Великобританії з ЄС, аніж кліматичній кризі, до якої вони не відносяться як до надзвичайної ситуації.

За її словами, швидкість вимирання рослин, комах, птахів  тощо в шість разів вище, ніж вважається нормою. Причому до 200 видів вимирають щодня.

«Ерозія родючого верхнього шару ґрунту, вирубка тропічних лісів, токсичне забруднення повітря, загибель комах і диких тварин, підкислення наших океанів – усе це катастрофічні тенденції», – заявила вона, не стримавши сліз.

Наступні вибори членів Європарламенту відбудуться наприкінці травня. Тунберг говорила про це у своєму виступі, зазначивши, що вона та інша молодь стурбовані своїм майбутнім.

Це вже не вперше Грета Тунберг закликає світових лідерів діяти. Вона виступила з потужними промовами на переговорах COP24 у Катовіце (Польща) у грудні 2018 року і в Давосі цього року.

Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами та пом’якшення наслідків

Фото: www.facebook.com/gretathunbergsweden