Стаканчик Starbucks

Starbucks створила фонд переробки паперових стаканчиків на £1 млн.

Міжнародна мережа кав’ярень Starbucks і благодійна організація з захисту навколишнього середовища Hubbub засновують фонд The Cup Fund із бюджетом £1 млн, який має на меті сприяти підприємництву з переробки паперових стаканчиків у Великобританії.

Фонд надаватиме гранти в розмірі до £ 100 тис для збільшення кількості пунктів роздільного збирання відходів для подальшої ефективної переробки. Претендувати на них можуть місцеві органи влади, компанії з управління відходами і соціальні підприємства для впровадження щонайменше 10 великомасштабних програм з переробки.

Так званий «стаканчиковий фонд» фінансується за рахунок сплати покупцями кави 5 пенсів за кожний паперовий стаканчик або «латте-сбору», запровадженого Starbucks минулого року. Компанія підрахувала, що щороку надмірно використовується і викидається приблизно 2,5 млрд. одноразових стаканчиків.

Незважаючи на те, що на сьогодні у Великобританії достатньо спеціалізованих переробних підприємств, щоб утилізувати всі використані паперові стаканчики, залишається завдання зібрати їх і доставити туди. Складною проблемою була пластикова плівка всередині паперових стаканчиків – в результаті 1 з 400 чашок переробляється, а інші потрапляють на звалище.

«Ми зможемо збирати чашки в значних обсягах у тих місцях, де раніше не було точок сортировки. Ми шукаємо амбітні, масштабні проекти, які перетворять переробку стаканчиків у районах із високою інтенсивністю руху», – сказав виконавчий директор Hubbub Тревін Ресторік, якого цитує The Guardian.

Photo by Kal Visuals on Unsplash