У Києві запустили перші пости моніторингу повітря

В українській столиці запрацювали два пости моніторингу повітря – в Дарницькому та Дніпровському районах міста. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко під час перевірки роботи одного з цих постів.

«У Києві розпочали встановлювати сучасну систему, яка здійснюватиме якісний та системний автоматичний моніторинг якості повітря. Перші два пости, що вже встановили, працюють в Дарницькому та Дніпровському районах міста», – сказав він.

За його словами, обладнання та програмне забезпечення на нових постах моніторингу повітря відповідає європейським стандартам, зокрема, директивам ЄС і рекомендаціям ВООЗ. Системи з аналогічним принципом роботи працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших європейських містах.

Система вимірює понад 10 показників: діоксид сірки (продукт горіння), діоксид азоту, оксид азоту, оксид вуглецю (чадний газ), озон, сірководень, аміак (задушливий запах, неорганічна сполука), а також пил. Влаштовані також і газоаналізатори, що вимірюють формальдегід, метил меркаптан та пробовідбірники для важких металів.

Усі дані знаходяться у відкритому доступі, їх можна побачити в режимі онлайн. На карті відображається стан атмосферного повітря та погодні умови.

«Поки місто має два таких пости моніторингу. Ще три пости плануємо встановити до кінця цього року – в Печерському, Оболонському та Солом’янському районах», – розповів Кличко.