Солнечные панели

Світовий попит на «чисту» енергію не зупинити

У світі зростає попит на поновлювані джерела енергії і їх використання. За даними ООН, найбільше –  у галузі виробництва електроенергії. Експерти пророкують подальше збільшення частки «чистих» джерел енергії в енергетичному балансі.

У новій доповіді Генерального секретаря ООН про тенденції у сфері сировинних товарів ідеться про те, що в 2018 році зростання поновлюваних джерел енергії становило більше 4% і на них припадає приблизно чверті зростання загального попиту на первинну енергію. А в галузі електроенергії частка «чистих» джерел зросла на 45%.

Відповідно до повідомлення Служби новин ООН, перехід на поновлювані джерела енергії вкрай важливий для відмови від викопного палива, використання якого призводить до викидів парникових газів, а концентрація вуглецю в атмосфері викликає глобальне потепління і зміни клімату.

Експерти пояснюють стрімке зростання поновлюваних джерел енергії, насамперед, зниженням вартості фотоелектричної сонячної енергії та енергії вітру. Важливу роль відіграє і політика приватних компаній щодо закупівель та інвестицій. У 2018 році обсяг корпоративного використання поновлюваних джерел енергії збільшився більш ніж удвічі.

Прогнозується, темпи поширення «чистої» енергії будуть вищими в порівнянні з іншими видами палива, такими як природний газ і вугілля. Адже країни взяли зобов’язання скоротити світові обсяги викидів парникових газів і стримати глобальне потепління. За Паризькою угодою з клімату – в межах 1,5 градусів за Цельсієм.

За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, впродовж наступних п’яти років частка поновлюваних джерел енергії збільшиться на одну п’яту – становитиме 12,4% у 2023 році. А в галузі виробництва електроенергії вона досягне 70%. Перші позиції посідатиме фотоелектрична сонячна енергія, за нею – енергія вітру, гідро – та біоенергія.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками

фото: Unsplash