ООН World Data Forum

Світові не вистачає якісних big data

Для досягнення 17 Цілей сталого розвитку до 2030 року cвітові потрібно більше даних за кількістю і якістю. Про це заявила заступник Генерального секретаря ООН Аміна Мохаммед під свого виступу на United Nations World Data Forum, що відбувається в Арабських Еміратах.

«На основі точних, достовірних, всебічних тематичних даних ми зможемо зрозуміти проблеми, що стоять перед нами, і знайти відповідні рішення», – сказала вона.

Використання так званих «великих даних» може, наприклад, допомогти захистити людей від загрози природного стихійного лиха, підвищити продуктивність у сільському господарстві, відстежувати потоки мігрантів тощо. Уявить, в більш ніж 100 країнах світу досі немає повної статистики про народжуваність і смертність (прим. – дані ООН).

Міністр ОАЕ з питань штучного інтелекту Омар аль-Олама тим часом зазначає у промові, що метеорологічні дані і дані про зміну клімату становлять 100 млн. Гб на день. Щоб проаналізувати їх, науковцям знадобиться понад 100 років. Цей сценарій демонструє гонку людства у часі для використання даних.

Що до важливості open data, то надійна і доступна інформація можже забезпечити безліч переваг, у тому числі здатність громадян контролювати роботу своїх урядів і притягувати посадових осіб до відповідальності.

Тобто електронні дані вкрай необхідні, щоб відслідковувати просування у досягненні широкого економічних, соціальних і екологічних цілей.

UN Deputy Secretary-General Amina J. MohammedUN World Data Forum 2018Міністр штучного інтелекту ОАЕBig Data для сталого розвитку

 

На форумі, участь в якому приймають понад 2000 делегатів, також йдеться про приклади практичного використання мобільних телефонів і банківської інформації, соціальних мереж, спостереження за Землею і геоданих. У числі таких проектів – використання фотографій, зроблених зі супутника, для вимірювання родючості грунтів і поліпшення сільськогосподарської продуктивності.

В прес-центрі ООН повідомляють, що кілька засідань буде присвячено ризикам, пов’язаним з використанням особистої інформації користувачів. Окремо обговорюватимуться міграційні питання – поліпшення якості даних для створення нових стратегій з відстеження більш ніж 258 млн. мігрантів по всьому світу, включаючи такі джерела даних, як телефонні дзвінки.

Фото:  IISD/ENB | Kiara Worth