Фестиваль української музики в Скандинавії

У столиці Швеції  відбувся вже другий фестиваль української музики «Переосмислюючи Європу: Україна», головним організатором якого став Український інститут в Швеції за підтримки низки партнерів, у т.ч. Resposible Future.

Обдаровані діти з різних куточків України дали 1-3 листопада 2018 року три концерти. Віра Вільховченко (11 років) із Кременчуга, Артур Чорний (14 років) із Олександрії, Антон Бондаренко (16 років) із Дніпра, брати Роман і Олександр Федюрки (13 і 8 років відповідно) з міста Київ познайомили шведів із творами українських композиторів у церкві Св. Джеймса, Галереї Стейнвея і Віфліємській церкві.

Шведські родини тепло прийняли українських дітей, що дозволило їм ненадовго інтегруватися у шведську спільноту і культуру. Окрім того, діти відвідали музей Астрід Лідгрен, музей Васа, Скансен і прогулялися старим містом.

Діти, які знаходяться під опікою Resposible Future, стали свідками світової прем’єри «Варіацій на шведську тему» Мирослава Скорика, який присвятив свій твір фестивалю і особисто пані Наталі Пасічник, директорці і засновниці Українського інституту в Швеції.