Пластик в океані

Європарламент підтримав заборону одноразових пластикових виробів

Одноразовий посуд, пляшки, пластикові пакети і трубочки для пиття, полістиренові контейнери для їжі, ватні палички та палички для повітряних кульок – пластикові вироби одноразового використання опинилися під забороною в Євросоюзі.

Європарламент схвалив документ, спрямований на заборону пластикових виробів, які завдають великої шкоди навколишньому середовищу, екосистемам. І ось тепер пропозицію мають підтримати після переговорів країни-члени ЄС.

Низку пластикових виробів, яким легко знайти заміну, заборонять вже до 2021 року. А вже з 2025 року європейські країни будуть зобов’язані переробляти 90% пластикових пляшок за рахунок… виробників напоїв.

За даними ООН і результатами нового дослідження, проведеного в Гавайському університеті, особливо небезпечні целофанові пакети, які у великих кількостях містять поліетилен – один із найактивніших джерел метану та етилену. Підраховано, що починаючи з 1950 року у світі вироблено більше 8 млрд. тонн пластикових пакетів.

Дослідники також з’ясували, що пластик не тільки забруднює навколишнє середовище і загрожує тваринам і людині, а й сприяє кліматичним змінам  – глобальному потеплінню.

Загалом вже понад 30 країн світу повністю заборонили використання та обіг деяких поліетиленових пакетів. Першою ввела заборону на використання одноразової продукції з пластика і пінопласту Антигуа і Барбуда.

Фото: Dustan Woodhouse on Unsplash