Пластик в океані

Стихійні лиха в країнах Азії і Тихого океану обходяться регіону занадто дорого

Стихійні лиха в країнах Азії і Тихого океану щороку завдають збитків у $675 млрд, а це – 2,4% сумарного валового внутрішнього продукту регіону. Відповідні дані містить нова доповідь Економічної та соціальної комісії ООН для Азії і Тихого океану.

Автори доповіді закликали країни регіону активізувати зусилля щодо пом’якшення наслідків ураганів, землетрусів, повеней та інших природних катастроф. Вони підкреслили, що природні катастрофи обертаються загибеллю людей, руйнуваннями, економічними збитками. Стихійні лиха вони називають однією з основних перешкод на шляху до досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року.

Зокрема, ризики пов’язані зі стрімкою урбанізацією. Виявилось, що країни не готові в повній мірі до наслідків катастроф у густонаселених міських районах. На сьогодні понад 700 млн людей живуть у містах, схильних до високого ризику катастроф. До 2030 року число міських жителів у регіоні досягне 1 млрд.

У багатьох місцевостях регіону Азії і Тихого океану міська інфраструктура застаріла і не відповідає новим стандартам сталості на випадок землетрусів, повеней та ураганів. Експерти впевнені, що інвестиції в проекти зі зміцнення інфраструктури коштуватимуть набагато дешевше в порівнянні з економічним втратами внаслідок лиха.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками