Климатические изменения

Січень 2020 року був найтеплішим у сучасній історії

Глобальне потепління набирає обертів. Науковці назвали минулий січень найтеплішим за 141 рік, тобто в історії метеоспостережень. Традиційно низьких температур не зафіксовано ані на суші, ані в океані.

Зокрема, в Північній півкулі в січні цього року було тепліше, ніж зазвичай, а в деяких місцях – спостерігалися аномальні температури. Наприклад, у січні взагалі не було снігу в столиці Норвегії – Осло, де зазвичай на початку року люди катаються на лижах.

Науковці закликають людство вдвічі скоротити шкідливі викиди до атмосфери, аби уникнути кліматичної катастрофи. Часу залишається обмаль – не більше 10 років для таких невідкладних заходів.

Нещодавно Дафіна Ґерчева, постійна представниця Програми розвитку ООН в Україні, у своїй статті на Mind.ua дала кілька порад, як перемогти кліматичні зміни. Отже, що може зробити кожен із нас на індивідуальному рівні:

  • Вживати менше м’яса, адже тваринництво є великим емітентом метану та вуглецю.
  • Надавати перевагу місцевим сезонним продуктам замість імпортованих – постачання на ринок місцевої сезонної продукції спричиняє менше викидів вуглецю, а купуючи цю продукцію, ми ще й підтримуємо сільське господарство всередині країни.
  • Менше користуватися приватним авто – натомість більше пересуватися велосипедом і громадським транспортом, а для довгих поїздок обирати поїзди, а не літаки.
  • За можливості, встановити сонячні панелі вдома – вони вироблятимуть чисту енергію, а її надлишок можна продати місцевій енергетичній компанії, зменшуючи використання енергії, добутої за рахунок викопного палива та економлячи кошти.
  • Не купувати «швидкий» модний одяг, який ви одягнете один раз – індустрія моди відповідає за 10% світових викидів вуглецю.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату