восхождение на Эверест

Швейцарський курорт вкриває льодовик ковдрами, щоб зберігти прохолоду

На гірськолижному курорті в Швейцарських Альпах використовують ковдри, щоб захистити льодовик від танення під літнім сонцем. За інформацією EcoWatch і Reuters, ця стратегія застосовується на вершині гори Тітліс висотою 3238 м. Гори тут вже втратили льод за останні кілька десятиліть і, прогнозується, він повністю зникне протягом наступних 50 років через кліматичні зміни.

Щоб відтермінувати цей процес, працівники курорту щоліта витрачають п’ять-шість тижнів, покриваючи частини льодовика захисним поліефірним флісом. Такий природний захисний щит відштовхує сонячне тепло, запобігаючи таненню, а також зберігаючи сніг. Потім працівники знімають покриття, а зібраний з нього сніг використовують для заповнення щілин на поверхні льодовика.

Дії гірськолижного курорту – це симптом того, як кліматична криза впливає не тільки на полярний, а й на гірські льодовики. У 2019 році дослідження показало, що Європейські Альпи втратять близько двох третин їх зледеніння до 2100 року. Нині гірські льодовики тануть з безпрецедентною швидкістю, найбільш швидко – на Алясці і в Альпах.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату 

Responsible Future допомагає компаніям в Україні визначитися з пріоритетними Цілями сталого розвитку, проаналізувати продукти та послуги на вуглецевий слід, розробити стратегію і налаштувати метрики за ESG-показниками, підготувати щорічний нефінансовий звіт. Замовити консультацію >>>