НБУ і фонд «Таблеточки» збиратимуть монети на допомогу онкохворим дітям

Національний банк Украіни разом із благодійним фонду «Таблеточки» розпочали акцію, під час якої збиратимуть монети номіналом 25 копійок. Цими монетами вже майже рік неможливо скористатися, бо вони виведені з обігу. Втім, їх можна спрямувати на допомогу для онкохворих дітей.

«Монети лежать вдома по скарбничках, кишенях, полицях тощо. Проте їх можна вільно обміняти в банках на монети тих номіналів або банкнот, що залишаються в обігу», – повідомив голова НБУ Кирило Шевченко.

Всеукраїнська акція має назву «Монетки дітям». Вона відбувається за підтримки Міністерства освіти і науки, а також банків. За бажанням, монети номіналом 25 копійок необхідно принести  в найближче відділення банку-партнера акції – Ощадбанк, Райффайзен, ПУМБ, ОТП банк, МТБ банк або Індустріалбанк – та дати згоду перерахувати ці кошти на рахунок фонду «Таблеточки». Після перерахування вони підуть на купівлю ліків для хворих дітей, спеціальне харчування, паліативну допомогу, реабілітацію та лікування за кордоном.

За підрахунками НБУ, сьогодні українці тримають у себе 1,5 млрд таких монет на загальну суму близько 400 млн гривень.

Голова НБУ зауважив, що дитяча онкологія – одна з найгостріших проблем у сучасному світі. Торік в Україні, наприклад, виявили 1 442 випадки онкології в дітей до 14 років. Це одна з провідних причин смертності дітей і підлітків. І тільки близько 60% дітей в Україні одужують.

«У сучасних умовах дитяча онкологія виліковна. Досвід європейських країн каже, що 75-80% дітей із діагнозами злоякісних пухлин і лейкозів мають шанси знову бути здоровими», – каже Шевченко.

фото: @napender/unsplash.com

 

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям, організаціям переглянути соціальні принципи роботи. Замовити консультацію >>>