Федеральный совет Швейцарии

Швейцарія обіцяє забезпечити нульові викиди до 2050 року

Швейцарія долучається до Великобританії, Норвегії, Франції та інших країн, які прагнуть кліматичної нейтральності. Тобто мають намір дійти до нульового викиду парникових газів.

Країна, яка здобула славу своїми гірськими пейзажами, шоколадом, годинниковими мануфактурами і банками, обіцяє забезпечити нульові викиди до 2050 року. Відповідно до Паризької угоди, вона спочатку взяла на себе зобов’язання вдвічі скоротити викиди до 2030 року, перш ніж скоротити їх до 85% до 2050 року. За основу взято показник 1990 року.

Ця амбітна мета встановлена у відповідь на історичну доповідь Міжурядової групи експертів зі зміни клімату про вплив потепління на світ. Експерти вважають, що передбачене кліматичною угодою обмеження підвищення глобальної температури навіть на рівні 1,5 °C може призвести до серйозних змін в екосистемах і невідворотних наслідків на планеті. Це спонукало Швейцарію переглянути довгострокові цільові показники країни.

«Ми на маємо права втрачати час. Ми маємо діяти», – заявила Міністр екології Швейцарії Сімонетта Соммаруга. Втім критики наполягають, що таке прискорення завдасть удару швейцарській економіці.

Знаємо, як наблизити вашу компанію до соціальної та екологічної відповідальності >>>

Федеральна рада заявила, що планує досягти нульових викидів шляхом скорочення викидів CO2 від будівель, транспорту і промисловості на 95%, а також скорочення викидів парникових газів у сільському господарстві. Країна також використовуватиме технології видалення CO2 і парникових газів з атмосфери. Швейцарська промисловість і наукові дослідження відіграють важливу роль у вирішенні цього питання. Наприклад, такі компанії, як Climeworks, впроваджують нові методи абсорбування та захоронення CO2.

Уряд повідомив, що до кінця наступного року буде опублікована повна дорожня карта. Вона дасть уявлення щодо того, як Швейцарія планує досягти своєї мети.

Поки що лише кілька країн взяли на себе зобов’язання досягти вуглецевої нейтральності впродовж найближчих двох-трьох десятиліть. Серед них – Норвегія, Фінляндія, Швеція, Нова Зеландія, Великобританія та Франція.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату та її наслідками

фото: admin.ch