Швейная фабрика в Африке

Бізнес закликають інвестувати в інфраструктуру Африки

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав міжнародне співтовариство змінити своє ставлення до Африки і поглянути на неї як на «динамічний континент» із величезним потенціалом. Для реалізації цього потенціалу необхідно забезпечити африканські країни новими технологіями, виділити їм додаткові ресурси на розвиток інфраструктури, на освіту молоді, а також допомогти покласти край озброєним конфліктам на континенті.

Під час свого виступу на Токійській міжнародній конференції з розвитку Африки очільник ООН підкреслив, що міжнародне партнерство зробило важливий внесок в економічні перетворення на континенті через розвиток підприємництва та торгівлі. Також реалізовані проекти з розширення доступу населення до медичного обслуговування, освіти, забезпечення гендерної рівності, водопостачання та санітарії, зміцнення миру і стабільності.

У липні цього року підписано угоду про вільну торгівлю на африканському континенті. Вона відкриває величезні можливості у сфері торгівлі, втім вимагає додаткових інвестицій у розвиток регіональної інфраструктури. Зокрема йдеться про плани з’єднати африканські країни по суші, морю і повітрю, у тому числі – за допомогою телекомунікацій. Це, на думку голови ООН, знизить вартість ведення бізнесу в Африці і підвищить конкурентоспроможність країн континенту.

Нині в африканських країнах проживають 1,1 млрд людей. Сукупний ВВП країн континенту перевищив $2 трлн. Понад 60% населення Африки – люди молодше 35 років. Генеральний секретар ООН також закликав вкладати більше інвестицій в освіту, професійну підготовку та працевлаштування молоді, а також у розвиток технологій і впровадження інновацій на «чорному континенті».

Саме брак інвестицій стримує зростання Африки і позбавляє її молодь величезних можливостей. Голова ООН закликав усунути ці прогалини і нагадав, що Цілі сталого розвитку на період до 2030 року та Порядок денний для Африки на період до 2063 року є важливими орієнтирами для розвитку континенту.

Щодо наслідків глобального потепління для Африки, Антоніу Гутерріш заявив, що африканські країни найменше винні в зміні клімату, проте більше за інших страждають від її наслідків. Він нагадав про Кліматичний саміт, який незабаром відбудеться у Нью-Йорку, а також висловив надію на те, що його учасники візьмуть на себе конкретні зобов’язання, покликані зупинити стрімке нагрівання планети.

фото: Світовий банк/Д.Чавез