Розширення найбільшого аеропорту Європи заборонили з екологічних причин

Апеляційний суд Великобританії визнав незаконним будівництво третьої злітно-посадкової смуги в лондонському Хітроу, одному з найбільших міжнародних аеропортів Європи. Суд заявив, що рішення уряду дозволити розширення було незаконним, оскільки воно не враховувало кліматичні зобов’язання за Паризькою кліматичною угодою.

Як повідомляє Бі-бі-сі, аеропорт намє намір оскаржувати рішення у Верховному суді. Проте уряд заявив, що не буде робити цього.

Раніше британський уряд схвалив ініціативу з розширення Хітроу, де 2025-2030 року мали побудувати третю злітно-посадкову смугу. Тим часом екологи протестували через те, що розширення аеропорту і збільшення кількості рейсів лише посилить негативний влив на довкілля і призведе до збільшення масштабів екологічних і кліматичних проблем.

Хітроу приймає понад 78 млн пасажирів щороку. Він також є хабом для більш ніж 80 авіакомпаній і є найбільшим у Великобританії вантажним портом – із Хітроу здійснюються польоти за більш ніж 200 напрямками по всьому світу.

Минулого року Хітроу оголосив про нову премію «Innovation Prize» і пошук яскравий ідей у галузі сталої авіації. Окрім того, Хітроу оголосив про запуск свого першого дослідницького центру за участю британських університетів. «Кліматичні зміни є найбільшою загрозою, що стоїть перед нашим поколінням. І необхідно зробити надможливе, аби мінімізувати наш вплив. І ми повинні зробити це швидко… Ми продовжимо радикально мислити про стійкість, перетворювати ідеї на дії у Хітроу і в нашій галузі», – заявив тоді Метт Горман, директор зі сталого розвитку Хітроу.

Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами та пом’якшення наслідків