Air-gen

Отримати електрику з повітря здатен генератор Air-gen

В University of Massachusetts Amherst (США) розробили пристрій, що використовує природний білок для вироблення електрики з вологи в повітрі. Нова технологія може мати значні наслідки для майбутнього використання поновлюваних джерел енергії, зміни клімату та медицини.

Пристрій має назву Air-gen, тобто «генератор, що працює від повітря». Він являє собою пневматичний генератор із електропровідними білковими нановолокнами. Електроди поєднуються в ньому з білковими волокнами таким чином, що електричний струм генерується водяною парою, присутній в атмосфері.

«Ми буквально виробляємо електрику з повітря», – каже інженер Цзюнь Яо. За його словами, Air-gen генерує чисту енергію 24 години на добу. Білкові нанодроти, які «вироблено» завдяки мікроорганізмам Geobacter, адсорбують воду, створюючи градієнт напруги на пристрої.

Нова технологія, розроблена в лабораторії Яо, є екологічно чистою і недорогою. Air-gen може генерувати електроенергію навіть у районах із надзвичайно низькою вологістю, таких як пустеля Сахара. І, на відміну від сонячної та вітрової станції, не вимагає сонячного світла або вітру –  «працює навіть у приміщенні».

генератор Air-gen

На додаток до Air-gen лабораторія Яо розробила кілька інших додатків із білковими нанодротами. «Це тільки початок нової ери електронних пристроїв на основі білка», – сказав Яо.

фото: UMass Amherst / Yao і Lovley