Устойчивое развитие в моде

Нью-Йорк може ухвалити перший у США закон про сталу моду

Новий закон у штаті Нью-Йорк може вимагати від модних брендів розкривати соціальні та кліматичні наслідки діяльності, а також наказати глобальним компаніям працювати над зниженням свого впливу на довкілля. Як повідомляє EcoWatch, наразі підготовлено відповідний проєкт.

Законопроект, якщо його ухвалять, вимагатиме, щоб великі роздрібні торговці модним одягом, які заробляють понад $100 млн загалом у світі та працюють у Нью-Йорку, «розкрили політику комплексної екологічної та соціальної перевірки», заснували благодійний фонд з метою реалізації одного або кількох екологічних проєктів, які безпосередньо та доказово приносять користь спільнотам, які відстоюють екологічну справедливість.

Відповідно до запропонованого законопроєкту про сталу моду та соціальну відповідальність ритейлерів, які не розкривають екологічну та соціальну політику та не працюють над проєктами із захисту довкілля, штрафуватимуть – до 2% при виручці у розмірі $450 млн і вище.

Передбачено, що всі штрафи, які стягуються з компаній, що порушують закон, підуть у фонд, який використовується для підтримки проєктів із забезпечення екологічної справедливості.

Водночас, як повідомляє Bloomberg, якщо новий закон буде ухвалено, модні бренди повинні будуть вказати не менше 50% своїх постачальників за обсягом, а також тип і матеріали, що використовуються для виготовлення одягу, а також – скільки матеріалів переробляється.

Окрім того, компанії також мають визначити вплив на екологію в контексті викидів, споживання води та використання хімікатів.

Закон також зобов’язує компанії нести відповідальність за звітність про заробітну плату, що виплачується постачальникам, з аналізом того, як ця оплата порівнюється з мінімальною заробітною платою та прожитковим мінімумом.

Усі ці розкриті дані мають бути наведені на веб-сайтах брендів. Потім генеральний прокурор штату Нью-Йорк складе річний звіт зі списком усіх брендів, які не відповідають закону, і громадяни матимуть змогу подати цивільні позови проти брендів.

«Будучи світовою столицею моди та бізнесу, штат Нью-Йорк несе моральну відповідальність за те, щоб бути лідером у пом’якшенні впливу індустрії моди на довкілля та суспільство», – заявила сенаторка штату Алессандра Б’яджі, співавторка законопроєкту.

Б’яджі також зазначила, що закон зробить США лідером у притягненні до відповідальності представників індустрії моди і що закон надаватиме пріоритет «праці, правам людини та захисту довкілля».

За даними Світового банку, на індустрію моди припадає близько 10% всіх річних викидів у світі. Споживання також прискорюється, і, за оцінками експертів, викиди парникових газів у галузі зростуть на 50% до кінця десятиліття.

Читати також: Клавдія Шевелюк на Ukrainian Fashion Week: «Головний тренд – відповідальна мода»