восхождение на Эверест

Непал заборонив одноразовий пластик під час сходження на Еверест

Влада Непалу заборонила використовувати одноразові пластикові вироби на Евересті, аби зменшити забруднення навколишнього середовища. Така заборона набуде чинності з 2020 року в муніципалітеті Кхумбу Пасанг Лхаму, де розташована найвища гора у світі.

«Це допоможе зберегти наш регіон, Еверест та гори в чистоті у довгостроковій перспективі», — сказав місцевий чиновник, якого цитує hromadske.ua.

Під дію заборони підпадатимуть пластикові пляшки та інші одноразові вироби з пластику, товщина яких не перевищує 30 мікрон — 0,03 міліметра.

Щороку регіон, де розташована найвища гора у світі, відвідують десятки тисяч туристів, які залишають велику кількість сміття. Так, нещодавно там за півтора місяці зібрали 11 тонн сміття.

Раніше влада Непалу також ухвалила рішення посилити вимоги до альпіністів, які хочуть піднятися на Еверест. Отже всі охочі підкорити Еверест мають пройти підготовку зі сходження на велику висоту, а також надати інформацію щодо стану здоров’я та фізичної форми. Також їх має супроводжувати досвідчений гід.

фото: Unsplash