съедобная упаковка из водорослей

Їстівна упаковка отримує фінансування уряду Великобританії

Їстівні капсули Oohos з екстракту морських водоростей незабаром з’являться в громадських закладах Лондона. Адже виробники новаторського рішення на заміну пластиковій тарі для напоїв – стартап Notpla в партнерстві з Lucozade Ribena Suntory – отримали фінансування від Innovate UK, інноваційного агентства уряду Великобританії. Амбіція стартапу полягає в тому, щоби допрацювати технологію і створити машину, яка вироблятиме до 3 тис одиниць продукції на день.

Зокрема, за даними Packaging Europe,  така машина може бути встановлена ​​в спортивних залах або кафе, ресторанах, і вироблятиме капсули з такими напоями, як Lucozade Sport. Тобто, може працювати аналогічно кавоварці Barista, дозволяючи клієнтам купувати заповнені рідиною Oohos.

Капсули для напоїв обсягом менше 100 мл не тільки повністю їстівні, але й розкладаються природним шляхом через чотири-шість тижнів – так само швидко, як фрукти. Їх вважають гарною альтернативою пластикової упаковки.

Перше великі «випробування» Oohos успішно відбулись під час чотирьох спортивних заходів з вересня 2018 року. А нещодавно понад 36 000 Lucozade Sport Oohos розійшлось на Лондонському марафоні – 2019, де отримано дуже позитивні відгуки споживачів.

Компанія Lucozade Ribena Suntory переглядає свої стосунки з пластиком одноразового використання. На початку цього року вона анонсувала переробку пляшок з-під усіх своїх основних напоїв і зобов’язалась усунути проблемну або непотрібну пластикову упаковку, а також забезпечити до 2025 року на 100% придатну для переробки компостування та багаторазового використання.

Ресторан Vita Mojo підтримає стартап на партнерських засадах.

Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура
Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво

фото: facebook.com/notpla