еда в Индии

В Індії відкривають кафе, де можна поїсти в обмін на сміття і «побудувати» дороги

У місті Амбікапур, що в індійському штаті Чхаттісгарх, невдовзі запрацює «сміттєве кафе». Тут осі охочі зможуть з’їсти здорову їжу в обмін на зібранні відходи. Кафе буде розташовано в центрі міста – на найжвавішому автовокзалі міста. Воно належить муніципальній корпорації, стартовий бюджет – усього $7 тис.

Як повідомляє Inhabitat, подібні кафе вже існують в інших містах по всьому світу. Втім, те, що в Амбікапурі, є унікальним. Адже усі зібрані ним пластикові відходи підуть прямо в асфальт – з них  прокладуть дороги міста. Нині одна така дорога вже є в місті, а загалом по всій Індії налічується близько 100 000 кілометрів пластикових доріг.

Інноваційний хімічним процесом керує професор Раджагопалан Васудеван, проте він модифікований інженерами по всьому світу, у тому числі – гігантом із виробництва пластмас Dow Chemical. Зрештою, пластик переробляється на гранули, які додають до складу матеріалів для дорожнього покриття.

Витривалість пластикові доріг у три рази більша, ніж у звичайних. До того ж, вони вимагають меншого догляду, вони більш стійкі до повеней і менш схильні до вибоїн. Представники проекту запевняють, що їхній прототип не розпадеться на мікропластік і не потрапить у екосистеми.

Кафе є потрійною перемогою для місцевої влади, адже допомагає вирішити продовольчі проблеми, очистити місто від сміття і поліпшити інфраструктуру.

Ціль 9. Промисловість, інновації, інфраструктура
Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад
Ціль 12. Відповідальне споживання

фото: Unsplash