пластиковые игрушки

Небезпечні іграшки. Нове дослідження виявило пластик в організмі дітей

Синтетичний одяг і покриття для підлоги, упаковка для харчових продуктів, кухонне приладдя одноразового використання, пластмасові іграшки – з усім цим часто вступають у прямий контакт діти. Втім, вироби з пластику дуже небезпечні для дітей. Міністерство навколишнього середовища Німеччини та Інститут Роберта Коха провели дослідження і виявили його побічні продукти в 97% зразків крові і сечі 2500 дітей у віці від 3 до 17 років. Результати біомоніторингу оприлюднили німецькі видання.

Залишки 11 з 15 пластикових інгредієнтів були виявлені в тестових зразках, зібраних у період між 2014 і 2017 роками. Дослідження свідчить, що інгредієнти пластику, виробництво якого збільшується у світі, також дедалі в більшій кількості потрапляють в організм людини. Особливе занепокоєння викликає те, що від пластику страждає найбільш чутлива група – маленькі діти. Зокрема, його знайшли у кожної четвертої дитини вікової категорії 3-5 років.

Занепокоєння також викликане високими рівнями перфтороктанової кислоти (PFOA), які були виявлені під час дослідження. У 20% обстежених ця речовина перевищувала допустиму концентрацію, у дітей молодшого віку – ще вищий рівень. PFOA міститься у верхньому одязі, водонепроникному одязі та в антипригарних покриттях посуду. Вже доведено канцерогенність цієї хімічної речовини, яка небезпечна для репродуктивної системи і токсична для печінки. ЄС заборонить її використання з 2020 року.

Пластикові побічні продукти також порушують гормональні функції, що може привести до ожиріння, репродуктивних розладів, онкологічних захворювань і затримок розвитку у дітей.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво

фото: unsplash.com