добыча нефти

Названо компанії, які найбільше причетні до забруднення атмосфери

20 найбільших компаній світу, що працюють у галузі видобуку викопного палива, причетні до майже 35% викидів вуглекислого газу в атмосферу. Про дані нового дослідження пише британська The Guardian.

Зокрема, серед компаній, чия «невтомна експлуатація світових запасів нафти, газу і вугілля може бути безпосередньо пов’язана з більш ніж однією третиною всіх викидів парникових газів в сучасну епоху», значаться і приватні багатонаціональні, і державні. Наприклад, Chevron, Exxon, BP і Shell, а також Saudi Aramco і Газпром.

Нові дані свідчать про те, що вони впливають на кліматичні зміни, які загрожують майбутньому людства. Втім компанії «продовжують поширювати свою діяльність, незважаючи на те, що вони усвідомлюють руйнівний вплив галузі на планету».

«Трагедія полягає в тому, що 7,5 млрд жителів Землі змушені платити ціну за деградацію планети, у той час коли кілька десятків компаній отримують надприбутки. Велика моральна вада нашої політичної системи полягає в тому, що вона таке дозволяє», – говорить один із провідних кліматологів світу Майкл Манн, якого цитує The Guardian.

Аналіз проведено Річардом Хиде з Climate Accountability Institute (США), провідним світовим авторитетом у дослідження впливу нафти в ескалації кліматичної катастрофи. Він оцінює те, що глобальні корпорації видобули з надр землі, а також подальші викиди. Точка відліку – 1965 рік, коли і лідерам галузі, і політикам стало відомо про вплив викопного палива на довкілля.

график компаний наибольших загрязнителей атмосферы

The Guardian звернулася по коментар до цих 20 компаній, утім відгукнулися тільки 7. Деякі сказали, що не несуть відповідальності за те, як видобуті ними нафта, газ і вугілля використовуються споживачами. Водночас вказали на свої зусилля щодо інвестування в поновлювані або низьковуглецеві джерела енергії і відзначили, що всі повинні робити внесок у подолання кліматичної кризи.

 

фото: unsplash.com