Забастовка школьников против климатических изменений

Молодь по всьому світу виходить на «Марш за клімат»

Сьогодні по всьому світу прокотяться «кліматичні» страйки. Ініціатива належить Греті Тунберг, очільниці руху Fridays for Future. У  Нью-Йорку, де наступного тижня відбуватиметься Кліматичний саміт ООН і йтиметься про прискорення переходу до чистих джерел енергії та скорочення обсягів шкідливих викидів в атмосферу, молоді не до уроків – вийдуть на вулиці разом разом із учнями й студентами в інших штатах, містах, країнах.

За прогнозами, це буде наймасштабніший за всю історію кліматичний страйк #ClimateStrike. Заходи очікуються більш ніж у 2000 містах у 129 країнах світу. Участь у них візьмуть сотні тисяч людей.

Україна також виходить на «Марш за клімат». Серед вимог – ефективна екологічна політика. Зокрема, відмова до викопного палива і використання чистих джерел енергії, відмова від дотацій у тваринництво, запровадження зеленого транспорту і заборона одноразового пластику.

«Марш» бере початок о 12.00 на Михайлівській площі у Києві і пройде центральними вулицями міста – від Михайлівської площі через Європейську до Офісу Президента України (вулиця Банкова, 11).

Ціль 13. Боротьба з кліматичними змінами та пом’якшення наслідків