В Україні подовжено пошук інновацій з біомімікрії

До 1 травня в Україні подовжено відбір на міжнародний конкурс із пошуку інноваційних рішень за логікою біомімікрії Biomimicry Global Challenge. Взяти участь у ньому запрошуються інноватори, інженери, дизайнери і винахідники.

Співорганізатором національного відбору виступає Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні у партнерстві з Інститутом біомімікрії (США) та низкою українських громадських організацій, у тому числі – Агенції змін Responsible Future на чолі з Клавдією Шевелюк.

Біомімікрія — це наслідування моделей, систем та елементів природи задля вирішення викликів, з якими стикається людство, шляхом розробки нових технологій, дизайнерських рішень, інноваційних продуктів

Свого часу крихітні гачки на плодах реп’яха підказали ідею створення «липучок», які нині використовуються як елемент одягу, взуття, рюкзаків тощо. Ще один приклад – дизайн японських потягів із характерною формою «носа», обриси якого невипадково нагадують клюв птаха-рибалки. Така форма виявилася дуже ефективною, допомагаючи потягу рухатися з надзвичайно високою швидкістю. Це рішення також допомогло зменшити шум потяга, адже він виходить із тунелю з великою швидкістю.

За умовами конкурсного відбору, кандидати мають подати до 15 березня 2020 р. на розгляд комісії короткий опис своєї ідеї та прототип продукту у вигляді фото або малюнку. Їх необхідно завантажити за посиланням.

Більше дізнатися про принципи і завдання біомімікрії можна 21 квітня 2020 року під час спеціального вебінару. Реєстрація >>> 

Три найкращі кандидати чи команди отримають менторство і допомогу від Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН в Україні та її партнерів у підготовці та поданні проєктів для міжнародного відбору Biomimicry Global Challenge. Переможці зможуть потрапити на Biomimicry Institute’s Launchpad у США.

Найуспішніші кандидати також матимуть можливість масштабувати свій винахід і знайти міжнародних партнерів через мережу 60 офісів Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН.

Biomimicry Global Design Challenge – це щорічний міжнародний конкурс серед студентських команд та спеціалістів, що має на меті вирішення глобальних викликів і досягнення Цілей сталого розвитку за допомогою рішень, підказаних природою.

Читайте також: Знято фільм про дизайн, натхненний природою