Міжнародні банки не фінансуватимуть будівництво вугільних потужностей в Україні

Світовий банк, Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку не фінансуватимуть будівництво нових вугільних та теплоелектростанцій в Україні. Про це повідомляє Центр екологічних ініціатив «Екодія», посилаючись на відповідь українських представництв цих фінансових установ.

Громадська організація звернулася до міжнародних банків, щоб дізнатися, чи готові вони інвестувати у нові вугільні об’єкти, адже «на початку літа Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про пріоритетне використання українського вугілля для виробництва електроенергії» і  «є велика ймовірність, що уряд України продовжить підтримувати галузь багатомільярдними дотаціями з держбюджету, а також – почне будувати нові потужності на викопному паливі».

Європейський інвестиційний банк повідомив про нову політику кредитування енергетичних об’єктів, відповідно до якої будівництво нових вугільних електростанцій більше не матиме права на фінансування. Загалом фінансування проектів з викопним паливом, також буде обмежено.

 Світовий банк повідомив, що Концепція партнерства з Україною на 2017-2021 роки (CPF), не передбачає фінансування на ремонт або будівництво вугільних чи теплоелектростанцій в Україні. Гатомість він готовий працювати з країнами над реалізацією доступних альтернатив вугільній енергетиці.

Тим часом на сайті ЄБРР, де розміщено Стратегію енергетичного сектору на 2019-2023 роки, йдеться про те, що банк не фінансуватиме видобуток вугілля або виробництво електроенергії з вугілля, включаючи модернізацію існуючих установок або будівництво нових потужностей.

«Міжнародні фінансові установи впроваджують кліматично свідому політику та відмовляються від фінансування проектів, що пов’язані з використанням вугілля та інших видів викопного палива», – кажуть в «Екодії».