Пустыня и засуха

Митці, науковці й екоактивісти вимагають від ЄС негайно посилити боротьбу з кліматичною кризою

Екоактивісти написали листа ЄС і світовим лідерам із вимогою “перестати прикидатися, що ми можемо вирішити кліматичну й екологічну кризу, не розглядаючи її як кризу”. Свої підписи під ним поставили Грета Тунберг, Леонардо Ді Капріо, Рассел Кроу, Жюльєт Бінош, С’юзан Сарандон, Джейн Фонда, Greenpeace, РЕТА, науковці, професори, лауреати Нобелівської премії, художники і музиканти, правозахисники та ін.

Цей лист із хештегом #FaceTheClimateEmergency розіслали всім лідерам ЄС та лідерам країн 16 липня 2020 року. Серед вимог, що містяться в ньому –  негайно припинити всі інвестиції у розвідку і видобуток викопного палива, негайно припинити всі субсидії на викопне паливо, негайно і  повністю відмовитися від викопного палива.

Вони наголошують, що головним орієнтиром державних бюджетів повинні бути цілі Паризької угоди, які дають нам 66% -ву ймовірність обмежити підвищення глобальної температури до рівня нижче 1,5 °C.

Також вони звертають увагу на необхідність розробки кліматичних політик, які мають захищати найбільш вразливі верстви населення і зменшувати всі форми нерівності: економічну, расову і гендерну.

Підписанти закликають ставитися до кліматичних змін як до надзвичайної ситуації. “Ми добре розуміємо і знаємо, що світ складний і що вионати наші вимоги може бути нелегко. Зміни, необхідні для захисту людства, можуть здаватися дуже нереальними. Утім іще більш нереально вважати, що наше суспільство зможе пережити глобальне потепління, а також інші катастрофічні екологічні наслідки”, – йдеться у листі.