магнолия

Microsoft створює «Планетарний комп’ютер» для порятунку біорізноманіття

Технологічний гігант Microsoft створює нову платформу «Планетарний комп’ютер», яка дає уявлення про види, біорізноманіття та екосистеми. Вона стала наступним кроком компанії в 2020 році на шляху до сталого розвитку. Компанія висловлює занепокоення тим, що менш ніж за 50 років на планеті втрачено понад 60% тваринного світу.

На початку цього року Microsoft деталізувала довгостроковий план зі скорочення викидів вуглекислого газу до нуля в 2030 році, а до 2050 року воліє повністю компенсувати природі збитки, спричинені з часів заснування компанії у 1975 році через викиди СО2 або споживання електрики.

Нині компанія презентувала нову ініціативу з біорізноманіття. Зокрема, йдеться про збір даних про довкілля з усього світу і опрацювання їх на планетарному комп’ютері, щоб партнери і клієнти Microsoft могли використовувати отримані результати для підвищення ефективності ухвалення екологічних рішень у своїй діяльності та брати на себе відповідальність за власний вплив на екосистеми. Microsoft також планує використовувати дані, щоб висловлюватися з питань державної політики, пов’язаної з екосистемами.

«Планетарний комп’ютер» являє собою платформу зі штучним інтелектом на базі хмари Microsoft Azure, яка використовує машинне навчання для аналізу даних із різноманітних джерел.

Так, завдяки супутниковим знімкам лісів і інструментам машинного навчання, лісові господарства матимуть комплексне уявлення про стан лісу. Водночас супутникові дані й локальні вимірювання потоків і підземних вод дозволять фермерам робити певні прогнози і вирішувати щодо поводження, використання водних ресурсів. Біологи отримають підказки щодо збереження дикої природи завдяки об’єднанню інформації про типи місцевості та екосистеми з даними про те, де мешкають види. Також комп’ютерні дані дозволять оцінювати світові «запаси» вуглецю, вирішувати питання раціонального землекористування і попереджати кліматичні зміни.

Задля реалізації амбітної ініціативи Microsoft встановила партнерські відносини з компанією-розробником програмного забезпечення для географічних інформаційних систем Esri. На місцях Microsoft працює з природоохоронними організаціями.

фото: Unsplash