Технологічний гігант Microsoft створює нову платформу «Планетарний комп’ютер», яка дає уявлення про види, біорізноманіття та екосистеми. Вона стала наступним кроком компанії в 2020 році на шляху до сталого розвитку. Компанія висловлює занепокоення тим, що менш ніж за 50 років на планеті втрачено понад 60% тваринного світу.
На початку цього року Microsoft деталізувала довгостроковий план зі скорочення викидів вуглекислого газу до нуля в 2030 році, а до 2050 року воліє повністю компенсувати природі збитки, спричинені з часів заснування компанії у 1975 році через викиди СО2 або споживання електрики.
We have a responsibility to ensure that our actions and the products we build benefit everyone on the planet – and the planet itself. That’s why today we are making new commitments to address climate change. https://t.co/CzpeUpVhzs
— Satya Nadella (@satyanadella) January 16, 2020
Нині компанія презентувала нову ініціативу з біорізноманіття. Зокрема, йдеться про збір даних про довкілля з усього світу і опрацювання їх на планетарному комп’ютері, щоб партнери і клієнти Microsoft могли використовувати отримані результати для підвищення ефективності ухвалення екологічних рішень у своїй діяльності та брати на себе відповідальність за власний вплив на екосистеми. Microsoft також планує використовувати дані, щоб висловлюватися з питань державної політики, пов’язаної з екосистемами.
In less than 50 years, we've lost more than 60% of the world's wildlife. Our future is directly tied to the planet's health. Even with everything that's going on around us, we absolutely cannot take our eyes off climate change. https://t.co/ef1DOmCRp5
— Brad Smith (@BradSmi) April 15, 2020
«Планетарний комп’ютер» являє собою платформу зі штучним інтелектом на базі хмари Microsoft Azure, яка використовує машинне навчання для аналізу даних із різноманітних джерел.
Так, завдяки супутниковим знімкам лісів і інструментам машинного навчання, лісові господарства матимуть комплексне уявлення про стан лісу. Водночас супутникові дані й локальні вимірювання потоків і підземних вод дозволять фермерам робити певні прогнози і вирішувати щодо поводження, використання водних ресурсів. Біологи отримають підказки щодо збереження дикої природи завдяки об’єднанню інформації про типи місцевості та екосистеми з даними про те, де мешкають види. Також комп’ютерні дані дозволять оцінювати світові «запаси» вуглецю, вирішувати питання раціонального землекористування і попереджати кліматичні зміни.
Задля реалізації амбітної ініціативи Microsoft встановила партнерські відносини з компанією-розробником програмного забезпечення для географічних інформаційних систем Esri. На місцях Microsoft працює з природоохоронними організаціями.
фото: Unsplash