Michelin починає будівництво свого першого заводу з переробки шин

Michelin розпочинає будівництво свого першого заводу з переробки шин у співпраці з Enviro, шведською компанією, яка розробила запатентовану технологію відновлення технічного вуглецю, нафти, сталі і газу з відпрацьованих шин.

Завод, розташований у чилійському регіоні Антофагаста, зможе переробляти 30 000 тонн шин від великогабаритних машин на рік. Відтак буде задоволено майже 60% від потреби в утилізації шин цього класу в країні.

Будівництво розпочнеться в 2021 році, а старт робіт на заводі – в 2023 році. У будівництво першого заводу Michelin з переробки відпрацьованих шин буде інвестовано понад $30 млн.

Компанія заявляє, що завод з переробки відходів підтримуватиме кругову економіку за допомогою інноваційних процесів переробки. Утильні шини будуть збирати безпосередньо на території клієнта, а потім їх відправлятимуть на завод для подрібнення і переробки.

Технологія Enviro дозволяє виробляти нову сировину з шин, що відслужили свій термін, для повторного використання. Michelin планує повторно використовувати до 90% відновлених матеріалів у різних виробах на основі каучуку, як-от шини, конвеєрні стрічки або антивібраційні вироби. Решта 10% будуть повторно використані безпосередньо заводом для вироблення тепла та електроенергії для власних потреб.

Цей завод з переробки дозволить компанії запропонувати комплексне рішення з переробки –  від збирання відпрацьованих шин до повторного використання відновленої сировини для виробництва нової продукції.

Нині основна мета багатьох партнерств та ініціатив, в яких бере участь Michelin – це створення і розвиток систем утилізації відпрацьованих шин, а також пластикових відходів.

фото: unsplash
відео: michelin