Фонендоскоп

Медицина дорожчає і загрожує сталому розвитку

Медицина дорожчає. Як наслідок – щорічно майже 100 млн людей виявляються за межею бідності через необхідність сплачувати з власної кишені за послуги медиків. Про це йдеться в новій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Автори доповіді зазначають, що витрати на охорону здоров’я зростають швидше за темпи зростання світової економіки і складають 10% глобального валового внутрішнього продукту (ВВП). У бідних країнах вартість медичних послуг збільшується щорічно в середньому на 6%, в багатих – на 4%.

Гроші на охорону здоров’я надходять з державного бюджету і кишень населення. На пацієнтів припадає понад 35% таких витрат. Внаслідок такої ситуації щороку майже 100 млн людей виявляються за межею бідності.

«Підвищення обсягів державного фінансування охорони здоров’я є необхідною умовою досягнення загального охоплення послугами охорони здоров’я і пов’язаних зі здоров’ям Цілей сталого розвитку», – заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус, якого цитують у Центрі новин ООН.

Він підкреслив, що витрати на охорону здоров’я – це не додаткове навантаження на бюджет, а інвестиції у боротьбу з бідністю, захід з підвищення продуктивності праці, забезпечення економічного зростання і побудови більш здорового, безпечного і справедливого суспільства.

У країнах, де рівень доходів нижче за середній, щорічні бюджетні витрати на охорону здоров’я на душу населення становлять $60. А в країнах із більш високим рівнем доходу – близько $270.

Ціль 1. Подолання бідності
Ціль 3. Міцне здоров’я

Фото: Hush Naidoo on Unsplash