Солнечные панели

Жителі Славутича побудують сонячну станцію у складчину

У невеликому місті створили перший в Україні енергетичний кооператив, учасники якого, інвестувавши у проект  $500, можуть стати співвласниками електростанцій і зробити свій внесок у боротьбу з глобальним потеплінням.

За повідомленням Економічної правди,  саме у Славутичі побудують першу в Україні краудфандингову сонячну електростанцію потужністю близько 350 кВт, яку розмістять на дахах кількох будинків у центрі міста. Головна особливість проекту — його інвесторами стануть жителі міста.

«Багато людей поєднують ресурси, щоб отримати результат, який би кожен окремо не міг отримати… Це німецький досвід. У багатьох їхніх кооперативах діє принцип «шкірок цибулини», коли в кооператив перш за все можуть інвестувати місцеві мешканці, далі  мешканці регіону і тільки потім  сторонні інвестори. Ми робимо так само»,  зазначає керівник кооперативу «Сонячне місто» у Славутичі Андрій Зінченко.

Кооператив створили у вересні 2018 року. Зараз оформляється технічна та дозвільна документаця, що необхідно для отримання ліцензії.

Електростанцію планують встановити на дахах чотирьох будівель у центральній частині Славутича, що перебувають у власності міста. Зокрема, це Будинок культури, універмаг «Мінськ», універсам «Дніпро» та БПО «Люкс». Місто надає ці дахи в оренду на 30 років.

Загалом засновники планують залучити близько $300 тис. За словами А.Зінченка, електростанція окупиться менше ніж за 7 років. Близько 50% чистого прибутку інвестори отримають до закінчення дії «зеленого» тарифу, тобто до 2030 року. Після того електростанція продаватиме електроенергію за іншими тарифами.

✔Ціль 11. Сталий розвиток міст

Фото: Angie Warren on Unsplash