Майбутнє – за самодостатніми плавучими містами

Міста – двигуни економічного зростання і розвитку. Водночас вони часто стають осередком бідності та соціального розшарування, а також джерелом забруднення навколишнього середовища.  В ООН вважають, що майбутнє – за самодостатніми плавучими містами, які виробляють свої власні продукти харчування, енергію, прісну воду і продукують нуль відходів.

OCEANIX CITY – проект першого у світі сталого плавучого міста на 10 тисяч жителів. Його реалізація запропонована на підтримку Нової програми розвитку міст ООН-Хабітат. За задумом інженерів, людей розселятимуть на спеціальних платформах площею 2 га кожна. Шість платформ об’єднають у «село», а шість сіл – у «місто». Такі футуристичні групи островів будуть оснащені всім необхідним. Їхні жителі будуть користуватися поновлюваними джерелами енергії, вирощувати екологічно чисті продукти, а також харчуватися дарами моря.

Прогнозуєтья, що плаваючі міста допоможуть вирішити чимало проблем, включаючи перенаселення і забруднення навколишнього середовища. Стрімка урбанізація призводить до перенаселення міст, нестачі землі для будівництва нових житлових будинків. За даними ООН, майже 60% міст із населенням понад 300 тис. людей схильні до високого ризику циклонів, засух, повеней, землетрусів і вивержень вулканів.

Штучно створі та стійкі до штормів архіпелаги вільно дрейфуватимуть у відкритому морі

Перший заступник Генерального секретаря ООН Аміна Мохаммед заявляє, що міста не можна більше будувати за моделлю Нью-Йорка або Найробі. Вони повинні створюватися «для людей, а не для машин». «І ми не повинні забувати про те, що міста постійно наражаються на небезпеку у зв’язку з наслідками зміни клімату – піднімається рівень моря, здіймаються урагани. Плаваючі міста – ключ до вирішення багатьох проблем», – сказала Мохаммед.

Дев’ять із десяти найбільших міст світу ризикують опинитися під водою до 2050 року

В ООН вважають, що при будівництві плавучих міст можна експериментувати з вирощуванням сільгосппродукції за допомогою гідропоніки, а також шляхом розширення сектора аквакультури. Наприклад, у Роттердамі вже будується плавуча молочна ферма. Плаваючі міста можуть стати кроком на шляху до сталого розвитку.

 

Проект плавающих городов OCEANIX / BIG-Bjarke Ingels Group

Ціль 11. Сталий розвиток міст

фото: OCEANIX / BIG-Bjarke Ingels Group