Электронные отходы

До 2050 року обсяг електронних відходів збільшиться утричі

Експерти Міжнародного союзу електрозв’язку (International Telecommunication Union, ITU) попереджають про зростання обсягів електронних відходів, які становлять серйозну небезпеку навколишньому середовищу і здоров’ю людей. Водночас при правильній переробці електронного сміття можна отримати економічну вигоду.

ITU анонсував новий портал globalewaste.org, де можна знайти інформацію про електронні відходи з розбивкою за регіонами і країнами, у тому числі – співставити їх..

Щороку по всьому світу викидають близько 50 млн тонн комп’ютерів, ноутбуків, комп’ютерних приставок, мобільних телефонів, телевізорів, холодильників та іншої побутової електроніки. Тільки 20% електронних відходів переробляється офіційно в безпечних для людини умовах. Іншу техніку викидають на звалища.

В електронних відходах містяться матеріали, які становлять велику небезпеку. Втім, за умови належної переробки електронні відходи можуть забезпечити дохід у розмірі $62,5 млрд на рік. Експерти попереджають, що до 2050 року обсяг електронних відходів може вирости майже в три рази – до 120 млн тонн.

На думку експертів, для того, щоб вирішити проблему, потрібно знати її масштаби. «Надійні і офіційні дані і статистичні показники щодо електронних відходів є хорошою базою для розробки законодавства щодо поводження з ними на національному рівні», – вважає генеральний секретар ITU Хоулін Чжао.

На новому порталі з відкритим вихідним кодом візуально відображаються дані і статистика щодо електронних відходів по всьому світу. Зокрема, дані включають не тільки обсяг електронних відходів, вироблених у цілому і на душу населення, а й обсяг електронних відходів, офіційно зібраних і регульованих законами про охорону навколишнього середовища, а також законодавство з питань електронних відходів за країнам, де воно є. Нині свої відомості надають уже близько 40 країн світу.

фото: Unsplash