Maersk інвестує $1,4 млрд у нові судна на біопаливі

Найбільша в світі судноплавна компанія Maersk інвестує $1,4 млрд у прискорення переходу на вуглецево-нейтральні операції. Вона замовляє вісім контейнеровозів, які можуть заправлятися зеленим метанолом.

За інформацією The Guardian, нові судна допоможуть доставляти товари таких компаній, як H&M Group і Unilever. І при цьому скоротити викиди вуглецю більш ніж на 1 млн тонн на рік внаслідок заміни старих суден, що працюють на викопному паливі.

Будуватиме судна південнокорейська компанія Hyundai Heavy Industries. Це найбільше замовлення і найбільший крок на сьогодні, зроблений для декарбонізації світової судноплавної галузі, на яку припадає майже 3% світових викидів парникових газів.

Сорен Скоу, генеральний директор Maersk, сказав: «Прийшов час діяти, якщо ми хочемо вирішити кліматичну проблему судноплавства».

За його словами, вуглецево-нейтральні рішення доступні сьогодні в сегментах контейнеровозів, а кількість клієнтів, які прагнуть декарбонізіровать свої ланцюги постачань, збільшується.

«Це потужний сигнал для виробників палива про те, що значний ринковий попит на екологічно чисті види палива майбутнього швидко зростає», – прокоментував він.

Очікується, що вісім суден місткістю 16 000 контейнерів кожне будуть доставлені до початку 2024 року.

Нагадаємо, раніше данський суднобудівний гігант Maersk повідомив, що прискорює плани з декарбонізації морських контейнерних перевезень і планує випустити перше вуглецево-нейтральне судно вже в 2023 році.

Change Agency Responsible Future допомагає українським компаніям переглянути соціальні й екологічні наслідки своєї роботи, визначитися з новими пріоритетами та вийти на траєкторію сталого розвитку. Замовити консультацію >>>