маски для захисту від от коронавірусу

Компанії з виробництва одягу перейшли на випуск захисних масок і костюмів

Країни одна за одною ввели надзвичайний стан через збільшення кількості заражених коронавірусом. Знаючи про брак масок і спецодягу, місцеві компанії з виробництва одягу і домашнього текстилю скорегували виробничі лінії на виробництво засобів захисту для медиків і населення.

Так, український бренд Bevza започаткував справжній волонтерський рух, що покликаний допомогти медикам під час карантину. Українська дизайнерка Світлана Бевза повідомила, що  разом зі своєю командою безкоштовно виготовлятиме захисні костюми для медичних працівників. Вона закликала усіх охочих долучитися та допомогти необхідними матеріалами, зокрема, волокном, деталями фурнітури і кур’єрською доставкою в лікарні.

“На сьогодні розуміємо, що у лікарів немає комбінезонів взагалі по всій країні. Запити ростуть щогодини… Ми нарощуємо потужності щодня, за умов карантину це не просто. У пріоритеті опорні лікарні, інфекційні відділення”, – пише дизайнерка на своїй сторінці в Facebook.

Її підтримали представники дизайнерської спільноти. За словами Світлани Бевзи, заразі є сітка волонтерів по Києву, які вже допомагають шити. Вона також подякувала брендам Frolov, Lake, Bobkova, TAGO, які долучилися до ініціативи, та майстриням, які шиють захисний одяг удома.

Іще один український бренд – Devo Home, що спеціалізується на виробах з натурального конопляного волокна, перекваліфікувався на пошив біорозкладних масок багаторазового використання. Тож нині шиє маски з натурального конопляного наповнювача, час від часу вдосконалюючи дизайн. “Наші маски є соціальним проектом, 30% від прибутку ми відправляємо на благодійність”, – кажуть у компанії. Вартість маски Devo Home – 155 грн.

Щодо прикладів в інших країнах, у Вірменії керівництво місцевої компанії TOSP вирішило переоблаштувати в одному із заводських цехів стерильну зону і розпочати виробництво масок для працівників охорони здоров’я та вразливих верств населення. Вона виробляє близько 2000 масок на день з антибактеріального поліпропілену.

Служба новин ООН повідомляє, що спочатку TOSP виробляла маски для з співробітників і клієнтів, утім незабаром почали отримувати замовлення від інших компаній і організацій. Сьогодні захисні маски почали виробляти ще дві вірменські компанії з виробництва одягу: Ars-Fine і Lida.

У Франції група Kering, до якої входять входять відомі на весь світ люксові бренди, оголосила про готовність запустити виробництво масок на заводах, що належать будинкам моди Balenciaga і Yves Saint Laurent. “Виробництво буде запущено щойно виробничий процес і матеріали будуть затверджені відповідними органи влади”, – йдеться у повідомленні.

Окрім того, днями Kering надасть французькій службі охорони здоров’я 3 млн хірургічних масок, які закуплено й імпортувано з Китаю. Трохи раніше її бренд Gucci закупив для місцевих лікарень Італії 1,1 млн медичних масок, а також 55 тис одиниць спецодягу для медиків.

Тим часом італійська компанія Prada розпочала виробництво медичних комбінезонів і масок для медичного персоналу Тоскани. Бренд виготовить 80 тис комбінезонів і 110 тис масок. Вироби шиють на фабриці Prada в Монтоне (Перуджа), що дозволило зберегти роботу людям і не призупиняти виробництво.

Також відомо, що група Inditex, яка володіє брендом Zara, вже пожертвувала медичним службам Іспанії 10 тис масок і планує надати ще 300 тис. Нині вона вивчає можливість перетворення частини своїх виробничих потужностей в Іспанії на виробництво лікарняних халатів і надасть місцевій владі свою мережу логістики.

фото: Ашкан Форузані на Unsplash