Кліматична конференція ООН: загрози, тренди та Катовіцька книга правил

У польському місті Катовіце триває Кліматична конференція ООН за участі представників майже усіх країн світу. Результатом їхньої роботи має стати розробка Книги правил виконання Паризької угоди, що націлено на стримання підвищення глобальної температури на рівні 1,5 °C. У разі ухвалення, такий документ носитиме назву Катовіцької книги правил.

🌍 Пропонуємо кілька цікавих фактів, тез, висловів:

📌 Міністри, науковці, активісти… загалом COP24 Katowice налічує 30 тис. учасників.

📌 Цей масштабний захід утворить вуглецевий слід – 55 тис. тонн CO2. Задля балансу державне лісництво перебачило додатково висадження більше 6 млн. дерев.

📌 2018 року концентрація вуглекислого газу, метану та оксиду азоту в атмосфері підвищилася до рекордного рівня. Температура світового океану була найвищою за всю історію. Танення морських льодів і льодовиків, більш часті й інтенсивні стихійні лиха на всіх континентах планети – симптоми зміни клімату лише посилилися.

📌 Тихоокеанські острови знаходяться під загрозою внаслідок підвищення рівня моря, повеней і змін у структурі опадів. Потрібні інноваційні рішення, а також нова міграційна політика для постраждалих.

📌 «Політична воля є відновлюваною ресурсом», – впевнений Альбер Гор, колишній віце-президент США і автор проекту The Climate Reality. Під час виступу він наголосив, що людство повинно мати політичну волю зробити правильний вибір.

📌 Україна заявила про амбітний намір переглянути Національно-визначений внесок (НВВ) до Паризької угоди і скоротити викиди СО2 . Чотири українських міста – Львів, Житомир, Кам’янець-Подільський і Чортків – заявили про перехід на 100% відновлюваної енергетики.

📌 Легенда хокею В’ячеслав Фетисов закликає долучатися до ініціативи «The Last Game at the North Pole». Йдеться про серію змагань із різних видів спорту за участю відомих атлетів, зірок кіно і музики, а також політиків. Перша «остання гра» має відбутися на Північному полюсі наприкінці квітня 2019 р.

📌 Польща пропонує свою наступну ініціативу – Катовіцьку міністерську декларацію «Forests for Climate». Цей документ було схвалено шляхом акламації . «Ми хочемо показати, як досягти балансу між викидами та поглинанням через застосування інноваційних рішень у галузі управління лісовими ресурсами», – заявив Міністр навколишнього середовища Генрік Ковальчик.

📌 У всьому світі з року в рік збільшуються продажі електрокарів. Це – стала світова тенденція.

Ціль 13. Боротьба зі зміною клімату

Leave a Reply

Your email address will not be published.