Єкостежка в Голосеевском лесу

У Києві відкриють інтерактивну «екостежку»

24 травня в Києві відкриють першу в Україні інтерактивну екостежку. Ідея належить компанії INTERTOP, яка запросила усіх охочих на прогулянку Голосіївським лісом.

«Саме тут ми облаштуємо першу міську екостежку. Місце, де можна провести час з друзями, зізнатися в коханні або побути на самоті з природою», – йдеться у повідомленні на Facebook.

Екостежку прокладено в Національному прриродному парку «Голосіївський» – єдиному в Україні та одному із кількох у світі національних парків, розташованих у межах мегаполісу. Його загальна площа дорівнює площі 15 тис. футбольних полів, причому 90% території займають ліси.

Довжина екостежки – майже 3 кілометри. Під час подорожі нею можна буде дізнатися, хто і на яку пташку схожий, порівняти розмах своїх рук із розмахом пташиних крил, порівняти свої сліди зі слідами тварин, намалювати лісовий пейзаж та обійняти найбільший дуб у Голосіївському парку. Його вік – понад 400 років, а діаметр – понад 7 метрів.

Також під час прогулянки можна буде побачити чотири типи лісу: дубово-грабовий, буковий, сосновий та чорновільховий. Оскільки маршрут пролягає до Голосіївського струмка та ставка Дідорівки,  можна буде дізнатися і про водні екосистеми лісу.

Перша міська інтерактивна екостежка створюється за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України. Мета проекту – показати, як використання екологічних засобів для миття врятує організми водойм від задухи, а відмова від пластику та поліетилену допоможе врятувати планету.