Запрет пластиковой посуды и трубочек для коктейлей

Англія заборонила ватні палички, пластикові трубочки і мішалки для напоїв

Британський уряд визначився з датою набуття чинності заборону ватних паличок, пластикових трубочок і мішалок для напоїв. З квітня 2020 року продаж і використання цих предметів заборонено.

Влада країни довго консультувалась із виробниками, щоб знайти компроміс чи альтернативу. Наприклад, альтернативу пластику одноразового використання можуть скласти паперові, бамбукові або будь-яка інша біорозкладна продукція. А напої та коктейлі можна подавати взагалі без трубочок чи мішалок. До слова, паперовими трубочками тепер користуються відвідувачі McDonald’s у Великобританії.

Врешті-решт, відповідні рішучі дії необхідні для боротьби з забрудненням навколишнього середовища пластиковими відходами. Передбачається, що цей крок допоможе значно скоротити кількість відходів і зменшити негативний вплив на довкілля.

Щороку у Великобританії використовують 4,7 млрд пластикових соломинок і 1,8 млрд ватних паличок з пластиковою основою, а також 316 млн пластикових мішалок.

Також відомо, що величезна кількість, наприклад, ватних паличок у Британії просто змивають у каналізацію. Зокрема, близько 10% паличок змивають у туалет. Отже вони ризикують доповнити інші 150 млн тонн пластику, що вже плаває у світовому океані.

Читайте також: Європарламент заборонив пластиковий посуд з 2021 року

Нагадаємо, з 2021 року діятиме заборона на використання одноразових пластикових виробів по всьому Євросоюзу. Йдеться про заборону майже дюжини предметів, серед них – пластикові столові прилади, тарілки, соломинки, ватні палички і пінопластові контейнери для харчових продуктів і напоїв.

Усі заборонені вироби мають бути виготовлені зі сталих альтернативних матеріалів. Новий закон також вимагає обмежити використання тих пластикових виробів, у яких поки що немає альтернативи. Зокрема, вологих серветок, гігієнічних прокладок і тютюнових фільтрів, якщо вони зроблені з пластика. Окрім того, в ЄС скоротять використання пластикових контейнерів для їжі і стаканів.

До 2029 року країни ЄС мають забезпечити збирання 90% пластикових пляшок для подальшої переробки. Водночас пластикові пляшки повинні містити 25% вторинної сировини до 2025 року і 30% – до 2030 року.

 

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво
Ціль 14. Збереження морських екосистем