Новый магазин IKEA в Гринвиче

IKEA відкрила у Гринвічі свій найекологічніший магазин

Шведський меблевий гігант IKEA відкрив у Гринвічі, на південному сході Лондона, свій новий магазин, який вже охрестили «маяком сталого розвитку».

Новий магазин нe зовсім звичний. Звісно, ви традиційно знайдете у ньому меблі від IKEA. Втім уся увага покупців тут прикута до екології. Він нa 100% працює від поновлюваної енергії завдяки coнячним пaнeлям, якими вкрито понад 75% даху будівлі, a тaкож максимально використовує природнє освітлення і дoщову вoду, що дозволяє скоротити споживання води на 50%.

Скло і вікна в даху використовуються всюди, щоб проходило природне денне світло і зменшилась потреба у штучному – 100% світлодіодне – освітленні. У зимові місяці магазин опалюється за допомогою «розумної» геотермальної системи.

Побудована з поновлюваних матеріалів IKEA Greenwich – це не тільки магазин домашнього декору, а ще й центр для зустрічей відповідальної спільноти. Тут відкрито навчальну лабораторію, де покупці дізнаються чимало нового про upcycling – переробку, вторинне використання матеріалів і «нове життя» речей. Зокрема, проводяться семінари і демонстрації процесу перетворення старих речей в інтер’єрі на оновлені.

Обновленный интерьер IKEA

На даху будівлі знаходиться зелений сад – для тих, хто прагне взаємодіяти з природою. Усі рослини для нього добирали спеціально з урахування здатності очищати повітря. У саду одночасно може розміститися 500 людей. Так само на даху є павільйон, де можна зустрітися з друзями за кавою чи попрацювати.

У самому магазині IKEA розробила кілька інсталяцій, які надихають людей на думки про сталість і більш екологічний спосіб життя.

За повідомленням британських видань, магазин розташований у 6 хвилинах їзди на автобусі від станції метро North Greenwich і всього в 2 км від пірса North Greenwich. Зовні облаштовано безліч велосипедних майданчиків. Якщо ви купуєте більше, ніж можете забрати, то можна замовити велосипедним кур’єрським службам доставку покупок додому.

Велосипедная курьерская служба из IKEA

Фото: ikea.com