Эрозия сельскохозяйственных земель

Кожні п’ять секунд ерозія роз’їдає площу ґрунту завбільшки з футбольне поле

На сьогодні третина всього ґрунтового покриву Землі постраждала від ерозії, герметизації і засолення, вимивання органічних речовин, підкислення, забруднення, ущільнення ґрунтів та інших негативних процесів. Кожні п’ять секунд ерозія роз’їдає земельні угіддя площею, що дорівнює одному футбольному полю. Про це повідомляють у Продовольчій і сільськогосподарській організації (FАО).

15-17 травня в штаб-квартирі FАО у Римі відбуватиметься Глобальний симпозіум з ерозії ґрунтів. Його учасники мають створити загальну платформу для презентації та обговорення нової інформації про стан інновацій і управління земельними ресурсами. GSER19 ставить за мету перевести наукові і практичні дані у площину конкретних дій з мінімізації ерозії ґрунтів для посилення продовольчої безпеки, екосистемних послуг і стимулювання відновлення земель.

Ерозія – це знищення верхнього родючого шару водою, вітром або внаслідок інтенсивної агротехнічної обробки. Деяка частина ґрунтової ерозії відбувається природним чином у всіх кліматичних умовах і на всіх континентах. Проте основна причина ерозії – результат діяльності людини. Усе це чревате небезпечними наслідками для всіх, особливо якщо врахувати, що на формування одного сантиметра верхнього шару ґрунту потрібно близько 1000 років.

«Якщо ми не почнемо діяти прямо зараз, то до 2050 року понад 90% ґрунтового покриву планети деградує», – попереджають в FАО.

Фото: Unsplash