Магазин IKEA

IKEA перевірить своїх постачальників лісу в Україні

Шведська компанія IKEA почала незалежний аудит свого ланцюга постачань деревини в Україні через обвинувачення з боку організації Earthsight у використанні незаконно заготовленої деревини.

“IKEA дуже серйозно ставиться до будь-яких звинувачень щодо участі наших постачальників в незаконній лісозаготівлі. Ми вже почали розслідування на основі нового звіту, опублікованого Earthsight”, – сказано в заяві, яку цитує “Економічна правда”.

Зазначається, що в 2018-2019 роках IKEA провела незалежні аудити на основі дослідження Earthsight 2018 року. Їх результати не підтвердили використання незаконно заготовленої деревини в ланцюзі постачань IKEA.

Зараз IKEA також запросила незалежний аудит свого ланцюга постачань деревини в Україні. Дані, наведені у звіті, розслідуватиме організація Assurance Services International, незалежний аудитор некомерційної організації Forest Stewardship Council.

“IKEA не використовує незаконно заготовлену деревину для виробництва своїх товарів. Глибоко усвідомлюючи глобальну проблему незаконної вирубки лісів, ми підсилюємо перевірки своїх постачальників на відповідність місцевим та міжнародним законодавствам, а також внутрішнім вимогам IKEA. Якщо отримуємо інформацію про те, що деревина, яка не відповідає цим вимогам, потрапила або може потрапити в ланцюг постачань компанії, вживаємо термінових заходів”, – заявили в компанії.

Також IКЕА заявляє, що прагне і надалі співпрацювати з міжнародними організаціями над покращенням ситуації у лісовому господарстві в Україні.

Нагадаємо, що кількома днями раніше було оприлюднено розслідування британської неурядової організації Earthsight, за яким розкладні стільці Terje, що продаються в мережі магазинів ІКЕА, виробляють із незаконно вирубаного українського бука.

Постачає сировину для виробництва лісомисливське господарство з смт. Великий Бичків, що на Закарпатті. Головним заготівельником є меблева компанія “ВГСМ”, яку заснували в 1992 році власне як постачальника для ІКЕА.