Hermès презентував шкіряну сумку з міцелію грибів

Будинок моди Hermès в ексклюзивній співпраці з компанією з виробництва біоматеріалів MycoWorks презентував сумку моделі Victoria з матеріалу, подібного до шкіряного, проте виготовленого на основі грибного міцелію.

Матеріал має назву Sylvania – це дуже тонкий грибний шкірозамінник, запатентована розробка компанії MycoWorks. Для його виробництва міцелій вирощують у спеціальному середовищі, де він формує плоску плівку, а потім висушують і обробляють.

Новий клас матеріалів не є ані пластиком, ані тваринного походження. У листопаді 2020 року MycoWorks оголосила про залучення $45 млн фінансування одночасно з відкриттям нового великого заводу з виробництва матеріалу в Каліфорнії.

Виробляли і фарбували матеріал вже майстри Hermès за традиційними технологіями модного будинку, які зазвичай застосовують для шкіри.

“Бачення і цінності MycoWorks переклікаються з концепцією Hermès – захопленням натуральною сировиною, прагненням до досконалості і забезпеченням довговічності і життєздатності речей”, – прокоментував П’єр-Алексіс Дюма, арт-директор Hermès.

Читати також: