10 із 24 банків, представники яких присутні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, вклали $1 трлн у розвиток викопного сектору. Про це заявив природозахисна організація Greenpeace, яка презентувала напередодні форуму доповідь із промовистою назвою «It’s the finance sector, stupid».
«Один трильйон доларів – це сума, якої вистачить для будівництва сонячних електростанцій потужністю 640 ГВт, що значно перевищує існуючі світові потужності сонячної енергетики», – кажуть природозахисники.
Greenpeace зауважує, «кліматичне лицемірство» відбулося у великих фінансових інституціях. Банки, страхові компанії та пенсійні фонди впродовж останніх п’яти років виділили $1,4 трлн на сектор викопного палива. Тобто з моменту ухвалення Паризької кліматичної угоди.
«Час порожніх балачок і піар-ходів залишився позаду, – вважає виконавчий директор Greenpeace International Дженніфер Морган. – Уряди повинні виконувати свою роботу, поки не стало занадто пізно, а фінансові суб’єкти повинні перестати вести себе так, ніби нічого не змінюється. Ми в кліматичній кризі. І гроші на мертвій планеті не потрібні будуть уже нікому».
Організація також виклала у мережу «візитівки керівників фінансових установ», які, на її думку, винні у надзвичайній кліматичній ситуаці.
Our house is literally on fire — and by investing in coal, oil, and gas, @MorganStanley is as culpable for the #ClimateEmergency as the fossil fuel industry.
No planet, no customers, no banks. Invest in the future.
#WEF2020 https://t.co/gZzmwWgbua pic.twitter.com/aEKQ9RSlai— Greenpeace (@Greenpeace) January 23, 2020