Google, BMW, Volvo і Samsung першими підтримали мораторій на глибоководний видобуток металів

Світові гіганти Google, BMW, Volvo і Samsung – перші серед глобальних компаній, хто приєднався до заклику Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) ввести мораторій на глибоководний видобуток корисних копалин.

Компанії наголосили на важливості захисту океанських екосистем, які вже знаходяться під загрозою від надмірного вилову риби, забруднення, антропогенного навантаження, зміни клімату тощо.

Водночас, ідеться в заяві WWF, компанії зобов’язуються не добувати мінерали з морського дна, виключити їх зі своїх ланцюгів постачань і не фінансувати діяльність з глибоководного видобутку корисних копалин.

Кобальт, мідь, нікель і марганець зазвичай використовуються для виготовлення батарей, акумуляторів для електрокарів.

«Перш ніж відбудеться будь-яка потенційна розробка глибоководних ділянок морського дна, необхідно чітко продемонструвати, що такою діяльністю можна управляти в такий спосіб, щоб забезпечити ефективний захист морського середовища», – йдеться в заяві чотирьох компаній.

Мораторій передбачає заборону глибоководного видобутку копалин до повного вивчення ризиків і можливостей знайти альтернативу.

Ціль 12. Відповідальне споживання і виробництво
Ціль 14. Збереження морських ресурсів

фото: @jeremybishop/unsplash.com

Change Agency Responsible Future допомагає компаніям переглянути соціальні й екологічні наслідки своєї діяльності. Замовити консультацію >>>